На скільки градусів слід збільшити температуру 0,87 т вуглекислого газу, щоб його внутрішня енергія

збільшилася на 5,6 МДж? СРОЧНОО

Ответы на вопрос

Отвечает Иванов Андрей.

Ответ:

ΔT ≈ 11.36 К

Объяснение: пригадаємо формулу для обчислення зміни внутрішньої енергії багатоатомного газу:

ΔU = 6/2vRΔT, де ΔU - зміна внутрішньої енергії газу, яка відбулася за рахунок зміни температури ΔT цього газу кількості речовини v, R - універсальна газова стала (= 8.31 Дж/моль*К).

Щоб знайти кількість речовини, скористаємось формулою:

v = m/M, де v - кількість речовини, m - маса цієї речовини, M - молярна маса речовини.

Зробимо деякі перетворення з першою формулою:

ΔU = 3 * m/M * R * ΔT, звідси:

ΔT = (ΔU * M) / (3 * m * R)

Молярна маса вуглекислого газу:

M(CO2) = 44 * 10⁻³ кг/моль

Переводимо величини в системні одиниці і обчислимо відповідь:

m(CO2) = 0.87 т = 870 кг

ΔU = 5,6 МДж = 5.6 * 10⁶ Дж

ΔT = (5.6 * 10⁶ * 44 * 10⁻³) / (3 * 870 * 8.31) ≈ 11.36 (К)

Відповідь: ΔT ≈ 11.36 К.