1. Ліфт телевізійної вежі розганяється до швидкості 6 м/с протягом 15 с. За такий самий час він і

зупиняється. На скільки змінюється вага людини масою 80 кг на початку і в кінці руху ліфта? ​

Ответы на вопрос

Отвечает Аксёнов Миша.

Ответ:

Зміна ваги людини в ліфті пов'язана зі зміною сили реакції підлоги ліфта на людину. Ця сила рівна силі ваги людини, яка в свою чергу залежить від прискорення ліфта.

На початку руху ліфт прискорюється до швидкості 6 м/с протягом 15 с, тому його прискорення дорівнює:

a = (v - u)/t = (6 - 0)/15 = 0.4 м/с^2

Знаходження сили реакції підлоги на початку руху:

R1 = mg = 80 кг * 9.8 м/c^2 = 784 Н

Після того, як ліфт рухається з початкової швидкості протягом 15 с, він зупиняється протягом такого ж часу, але зі зворотнім прискоренням. Зворотне прискорення має таку ж величину, але протилежний знак, тому вільний падінок з урахуванням зворотного прискорення відповідає руху зі сталою швидкістю.

Знаходження сили реакції підлоги на кінець руху:

R2 = mg = 80 кг * 9.8 м/c^2 = 784 Н

Отже, зміна ваги людини в ліфті становить 0 Н, оскільки сила реакції підлоги на початку і в кінці руху ліфта однакова.