VI варіант 1. На скільки градусів можна нагріти шматок алюмінію масою 2 кг за рахунок кількості

теплоти, що її віддають 3 кг води під час охолодження від 50 °С до 20 °С?

Ответы на вопрос

Отвечает Янчинський Максим.

Ответ:

Объяснение:

Для розв'язання цієї задачі нам потрібно скористатися формулою для розрахунку теплоти: Q = mcΔT, де Q - теплота, m - маса, c - теплоємність, ΔT - зміна температури.

Спочатку розрахуємо кількість теплоти, яку віддає 3 кг води:

Q = mcΔT = 3000 г * 4,18 Дж/(г·°C) * (50 °С - 20 °С) = 376 800 Дж

Далі розрахуємо теплоємність алюмінію, яка дорівнює 0,9 Дж/(г·°C):

С = Q / (mΔT) = 376800 Дж / (2 кг * ΔT)

Підставляємо значення маси і теплоємності, і отримуємо:

0.9 = 376800 / (2 * ΔT)

Розв'язавши це рівняння, знаходимо зміну температури:

ΔT = 209333.33 / 0.9 = 232592.59 °C

Отже, шматок алюмінію можна нагріти на 232592.59 / 1000 = 232.59 градусів за рахунок кількості теплоти, що її віддає 3 кг води.