100 балів!!! автомобіль масою 3 т рухається зі швидкістю 18 км/год і під час гальмування

зупиняється, пройшовши шлях 25 м. визначте силу гальмування.​

Ответы на вопрос

Отвечает Кириченко Кирилл.

Ответ:

Спочатку необхідно перевести швидкість автомобіля з км/год до м/с, для цього необхідно поділити швидкість на конверсійний коефіцієнт 3.6:

18 км/год = (18 ÷ 3.6) м/с = 5 м/с.

Тепер вирахуємо початкову кінетичну енергію рухаючогося автомобіля:

Ek = (m * v^2) / 2,

де m - маса автомобіля, v - швидкість автомобіля.

Ek = (3000 кг * 5 м/c)^2 / 2 = 37 500 Дж.

Через закон збереження енергії, після того, як автомобіль зупинився на відстані 25 м, кінетична енергія автомобіля повинна бути повністю перетворена на теплову енергію у результаті сили гальмування, що діє на автомобіль. Тому:

Ek = F * d,

де F - сила гальмування, d - відстань, яку пройшов автомобіль за час гальмування.

F = Ek / d = (37 500 Дж) / (25 м) = 1 500 Н.

Тому, сила гальмування дорівнює 1 500 Н.

Объяснение:

удачи!