В однорідному електричному полі з напруженістю 500 Н/Кл перемістився заряд -40 нКл в напрямку

силової лінії поля на 15 см. Яку роботу виконало поле?​

Ответы на вопрос

Отвечает Седченко Эвелина.

Ответ:

Объяснение:

Робота, яку виконує електричне поле при переміщенні заряду в однорідному електричному полі, визначається за формулою:

W = q * E * d,

де q - величина заряду, E - напруженість електричного поля, а d - відстань переміщення заряду в напрямку силової лінії поля.

У даному випадку, заряд q = -40 нКл = -4.0 × 10^−8 Кл, напруженість поля E = 500 Н/Кл, а відстань переміщення заряду d = 15 см = 0.15 м.

Підставляючи значення в формулу, отримуємо:

W = (-4.0 × 10^−8 Кл) * (500 Н/Кл) * (0.15 м) = -3.0 × 10^-6 Дж.

Відповідь: електричне поле виконало роботу в розмірі -3.0 × 10^-6 Дж. Знак мінус означає, що робота виконана проти напрямку силової лінії поля, тобто електричне поле витратило енергію на переміщення заряду.