Пружину іграшкового пістолета стиснули на 4 см. Яку швидкість розпрямляючись, пружина надасть

кулі масою 20 г, якщо жорсткість пружини 512 Н/м? Напишите открыто ответ сразу что бы все было пожалуйста)

Ответы на вопрос

Отвечает Моисеев Стёпа.

Щоб визначити швидкість кулі, яку надасть пружина, нам потрібно використати закон збереження енергії. Коли пружина розпрямляється, вона зберігає потенціальну енергію, яку потім передає кулі у вигляді кінетичної енергії.

Закон збереження енергії говорить, що сума потенціальної та кінетичної енергій в системі залишається постійною. Можемо записати це у вигляді рівняння:

(1/2)kx² = (1/2)mv²

де k - жорсткість пружини, x - стиснення пружини, m - маса кулі, v - швидкість кулі.

Підставляємо відомі значення:

k = 512 Н/м

x = 0.04 м

m = 0.02 кг

Розв'язуємо рівняння відносно швидкості:

v = sqrt((kx²)/m) = sqrt((512 Н/м * (0.04 м)²) / 0.02 кг) ≈ 8 м/с

Отже, пружина надасть кулі швидкість близько 8 м/с.