Куб з розмірами 70 см з міді розмістили на піску. Який тиск чинить куб


Ответы на вопрос

Отвечает Степаненко Даниил.
Об'єм куба можна обчислити як V = a^3, де a - довжина ребра.

Тоді об'єм нашого куба V = 70^3 см^3 = 343000 см^3.

Так як щільність піску близько до 1,6 г / см^3, то вага піску, необхідна для підтримки куба, буде:

m = V * ρ = 343000 см^3 * 1,6 г / см^3 = 548800 г = 548,8 кг.

Тому тиск, що виникає на поверхню під кубом, буде:

P = F / A,

де F - вага куба, а A - площа підстави куба.

Так як підстава куба має форму квадрата, то її площа дорівнює A = a^2.

Отже, тиск, що виникає на поверхню під кубом, буде:

P = F / A = m * g / A,

де g - прискорення вільного падіння, яке для Землі дорівнює близько 9,8 м / с^2.

P = (548,8 кг * 9,8 м / с^2) / (0,7 м * 0,7 м) ≈ 115 кПа.

Отже, тиск, який куб з розмірами 70 см чинить на пісок, становить близько 115 кПа.