Дві однакові електричні лампочки, розраховані на напругу 6,3B, приєднані до електричного кола. Одна

лампочка світила 2хв, інша-3хв. У якій 3 них робота електричного струму була більшою?​

Ответы на вопрос

Отвечает Кострикин Николай.
За законом Ома, робота електричного струму в лампочці пропорційна квадрату електричного струму, що проходить через неї, тобто:
W = I^2 * R * t,
де W - робота електричного струму (в Дж);
I - електричний струм, що протікає через лампочку (в А);
R - опір лампочки (в Ом);
t - час, протягом якого лампочка була увімкнена (в с).

Оскільки лампочки однакові, то мають однаковий опір R. Також ми знаємо, що напруга на них була однаковою - 6,3B.

Закон Ома стверджує, що струм, що протікає через лампочку, пропорційний напрузі та обернено пропорційний опору, тобто:
I = U / R.

Отже, струм, що протікав через лампочки, був однаковим:
I = U / R = 6,3B / R.

Тепер можемо порівняти роботу електричного струму в кожній лампочці:
W1 = I^2 * R * t1 = (6,3B / R)^2 * R * 2 хв = 79,29 J/R * хв
W2 = I^2 * R * t2 = (6,3B / R)^2 * R * 3 хв = 118,94 J/R * хв

Отже, робота електричного струму була більшою в другій лампочці, яка світила 3 хв, ніж в першій лампочці, яка світила 2 хв.