Обчисли ККД електричного чайника, у якому вода масою 400 г нагрівається від 20 °С до кипіння за 6

хв. Сила струму в мережі дорівнює 7 А, а опір спіралі нагрівального елемента чайника — 9 Ом. Питома теплоємність води 4200 Дж/(кг·°С)

Ответы на вопрос

Отвечает Габитов Артем.

Ответ:

Спочатку знайдемо кількість теплоти, необхідну для нагрівання води:

Q = m * c * ΔT = 0.4 кг * 4200 Дж / (кг · ° С) * (100 ° С - 20 ° С) = 134400 Дж

За час нагрівання чайника пройшло 6 хвилин = 360 секунд. За цей час потужність, що виділяється в нагрівальному елементі, дорівнює:

P = U * I = 220 В * 7 А = 1540 Вт

Тоді кількість теплоти, що виділилося в нагрівальному елементі за час нагрівання, дорівнює:

Qне = P * t = 1540 Вт * 360 с = 554400 Дж

ККД чайника дорівнює відношенню кількості теплоти, переданої воді, до кількості теплоти, що виділилася в нагрівальному елементі:

η = Q / Qне = 134400 Дж / 554400 Дж ≈ 0.242

Відповідь: ККД електричного чайника становить близько 0.242 чи 24.2%.

Объяснение:

Отметишь как лучший ответ?