У електрокип'ятильнику за 20 хвилин нагрілося 3 кг води від 10°С до 100°С. Визначте потужність

даного кип'ятильника, якщо його ККД 70%.

Ответы на вопрос

Отвечает Котик Володя.

Щоб знайти потужність електрокип'ятильника, ми можемо скористатися формулою:

P = (m * c * ΔT) / t

де P - потужність, m - маса води, c - теплоємність води, ΔT - зміна температури, t - час.

За умовою задачі, m = 3 кг, ΔT = (100-10)°C = 90°C, t = 20 хвилин = 1200 секунд.

Теплоємність води c = 4.186 Дж/(г * °C) (джоулів на грам на градус Цельсія).

Таким чином, можемо виразити потужність електрокип'ятильника:

P = (3 кг * 4.186 Дж/(г * °C) * 90°C) / (1200 с) = 94.395 Вт

Однак, за умовою задачі, електрокип'ятильник має ККД 70%. Тому, щоб знайти потужність електрокип'ятильника, необхідно розділити отримане значення на ККД:

P = 94.395 Вт / 0.7 = 134.85 Вт (до двох знаків після коми)

Отже, потужність електрокип'ятильника становить близько 134.85 Вт.