Менше плече важеля має довжину 20 см, а більше вдвічі довше. До більшого плеча підвішений тягарець

масою 300 Г. Яку силу треба прикласти до меншого плеча, щоб зрівноважити важіль?

Ответы на вопрос

Отвечает Тимербаев Ратмир.

Ответ:

За умовою важіль знаходиться у рівновазі, тому момент сили на більшому плечі дорівнює моменту на меншому плечі:

Момент сили на більшому плечі = Момент сили на меншому плечі

F * L1 = F2 * L2

де F - шукана сила на меншому плечі, L1 - довжина меншого плеча (20 см), F2 - маса тягарця (300 г), L2 - довжина більшого плеча (40 см).

Розв'язуємо рівняння:

F * 20 см = 300 г * 40 см

F = (300 г * 40 см) / 20 см = 600 г

Отже, потрібно прикласти силу в 600 г до меншого плеча, щоб зрівноважити важіль.

Объяснение: