Під час вільних незатухаючих коливань у коливальному контурі максимальна напруга на конденсаторі 40

В, а максимальна сила струму в котушці 1А. Визначте електроємність конденс, якщо індуктивність котушки 40мГн.

Ответы на вопрос

Отвечает Куликов Влад.

Ответ:

Для визначення електроємності конденсатора (C) можемо використати формулу для резонансної частоти коливального контуру:

f = 1 / (2π√(LC))

де f - частота коливань, L - індуктивність котушки, C - електроємність конденсатора, а π - математична константа.

Зауважте, що під час вільних незатухаючих коливань резонансна частота дорівнює нулю.

Таким чином, ми можемо записати рівняння:

0 = 1 / (2π√(40 мГн × C))

Перенесемо C до іншого боку рівняння та піднесемо обидві сторони до квадрату:

0 = 1 / (160π√C)

0 = 1 / (25600πC)

Тепер можемо виразити C:

25600πC = 1

C = 1 / (25600π)

C ≈ 1.24 нФ (нанофарад)

Отже, електроємність конденсатора приблизно дорівнює 1.24 нФ (нанофарад).