СРОЧНО ! Стальна труба при температурі 273К має довжину 500мм. При нагріванні її до 373К вона

видовжилась на 0,6 мм. Знайдіть коефіцієнт лінійного розширення сталі.​

Ответы на вопрос

Отвечает Гончаров Богдан.

Коефіцієнт лінійного розширення сталі (α) можна знайти за формулою:

α = (l2 - l1) / (l1 * (t2 - t1))

де l1 - початкова довжина труби (500мм),

   l2 - довжина труби після нагрівання (500мм + 0,6мм = 500,6мм),

   t1 - початкова температура (273K),

   t2 - температура після нагрівання (373K).

Підставляючи дані у формулу:

α = (500.6 - 500) / (500 * (373 - 273))

  = 0.6 / (500 * 100)

  = 0.6 / 50000

  = 0.000012

Отже, коефіцієнт лінійного розширення сталі становить 0,000012 1/К.