❗❗❗будь ласкава дууужеее требаа даю 45 балів прошууу❗❗❗ 1. При 150°С стальна лінійка має довжину

1 м. Як зміниться її довжина при охолодженні до – 35°С? ß сталі =1,2*10^-5 град^-1 . Зміну довжини виразити в міліметрах. 2.При 0°С довжина алюмінієвої лінійки 79,5 см, а стальної -80 см. ß сталі =1,2*10^-5 град^-1, ßa=2,5*10^-5 град^-1. При якій температурі довжина лінійок стане однакова?​

Ответы на вопрос

Отвечает Горбенко Вова.
1. Для розрахунку зміни довжини стальної лінійки при зміні температури використовуємо формулу:

ΔL = L₀ * ß * ΔT,

де:
ΔL - зміна довжини (в міліметрах),
L₀ - початкова довжина (в метрах),
ß - коефіцієнт лінійного розширення сталі,
ΔT - зміна температури (в градусах Цельсія).

Значення ß сталі дане: ß = 1,2 * 10^-5 град^-1.
Початкова температура T₀ = 150°C, а кінцева T₁ = -35°C.

ΔT = T₁ - T₀ = (-35)°C - 150°C = -185°C.

Тепер вставимо всі значення до формули і розрахуємо:

ΔL = 1 * 1,2 * 10^-5 * (-185) = -2,22 мм.

Отже, довжина стальної лінійки зменшиться на 2,22 мм при охолодженні до -35°C.

2. Щоб знайти температуру, при якій довжина обох лінійок буде однаковою, використаємо таку формулу:

L₁ = L₂,

де:
L₁ - довжина алюмінієвої лінійки,
L₂ - довжина стальної лінійки.

Початкові довжини дані: L₁₀ = 79,5 см = 795 мм і L₂₀ = 80 см = 800 мм.

Також, нам дані значення коефіцієнта лінійного розширення для сталі (ß сталі) і для алюмінію (ßa):

ß сталі = 1,2 * 10^-5 град^-1,
ßa = 2,5 * 10^-5 град^-1.

Позначимо температуру, при якій довжина сталі і алюмінію стануть однаковими, як T.

Тепер можемо записати формули для обох лінійок:

L₁ = L₁₀ * (1 + ßa * ΔT),
L₂ = L₂₀ * (1 + ß * ΔT).

Прирівнюємо обидві вирази:

L₁₀ * (1 + ßa * ΔT) = L₂₀ * (1 + ß * ΔT).

Тепер підставимо відомі значення і розв'яжемо рівняння:

795 * (1 + 2,5 * 10^-5 * ΔT) = 800 * (1 + 1,2 * 10^-5 * ΔT).

Розв'язавши це рівняння, отримаємо значення температури T.