Провідник сила струму в якому дорівнює 4А ,перебуває в однорідному магнітному полі. На прямолінійну

ділянку провідника завдовжки 1м що утворює кут 30 градусів із напрямком ліній магнітного поля діє з боку магнітного поля сила 5. мН .Визначте індукцію магнітного поля

Ответы на вопрос

Отвечает Леонов Алексей.

F = B * I * L * sin(θ),

де:

F - сила, яка діє на провідник (5 мН),

B - індукція магнітного поля (що нас цікавить),

I - сила струму (4 А),

L - довжина ділянки провідника (1 м),

θ - кут між напрямком струму і напрямком магнітного поля (30 градусів).

Підставимо відомі значення в рівняння та розв'яжемо для B:

5 мН = B * 4 А * 1 м * sin(30 градусів).

sin(30 градусів) = 0,5 (за таблицею значень тригонометричних функцій).

Отже,

5 мН = B * 4 А * 1 м * 0,5,

B = (5 мН) / (4 А * 1 м * 0,5) = 2,5 * 10^(-3) Тл.

Індукція магнітного поля дорівнює 2,5 * 10^(-3) Тл.