Предмет розташований на відстані 0,25 м від збиральної лінзи з фокусною відстанню 0,1 м. На якій

відстані від лінзи розташоване зображення предмета? Чому дорівнює лінійне збільшення лінзи?​

Ответы на вопрос

Отвечает Кардаш Ростислав.

За формулою тонкої лінзи, відстань між зображенням та лінзою можна обчислити за формулою: 1/f = 1/v - 1/d, де f - фокусна відстань лінзи, v - відстань між зображенням та лінзою, d - відстань між предметом та лінзою.

Підставляючи значення f = 0,1 м та d = 0,25 м у формулу, отримуємо: 1/0,1 = 1/v - 1/0,25. Звідси v = (1/0,1 + 1/0,25)^(-1) ≈ 0,0714 м.

Отже, зображення предмета розташоване на відстані 0,0714 м від лінзи.

Лінійне збільшення лінзи можна обчислити за формулою: М = v/d. Підставляючи значення v = 0,0714 м та d = 0,25 м у формулу, отримуємо:

М = 0,0714/0,25 = 0,2856.

Отже, лінійне збільшення лінзи дорівнює 0,2856.