Рябята!!!! Даю 20 б ! Физика срочно!!!! Відстань між гребенями хвиль у морі 5 м. Під час руху

катера проти хвиль частота ударів хвиль об катер 4 Гц, а під час руху за хвилями — 2 Гц. Знайти швидкість катера та хвиль

Ответы на вопрос

Отвечает Маньковский Ярослав.

ϑк- швидкість катера

ϑхв – швидкість хвиль

ϑк+ ϑхв –відносна швидкість катера проти хвиль

ϑк- ϑхв –відносна швидкість катера за хвилями

λ= 5м – довжина хвилі

ν1=( ϑк+ ϑхв)/ λ –частота при русі катера проти хвиль

ν2=( ϑк- ϑхв)/ λ –частота при русі катера за хвилями

Звідси

λ ν1= ϑк+ ϑхв

λ ν2= ϑк- ϑхв

Додавши ліві і праві частини системи, маємо:

λ(ν1+ ν2)=2 ϑк

ϑк= λ(ν1+ ν2)/2=15м/с

ϑхв= λ ν1- ϑк=5м/с