Максимальне значення напруги на конденсаті вхідного коливального контуру дорівнює 20мВ, а макс

значення сили струму в контурі - 8А .На якій довжині хвилі працює радіоприймач , якщо ємність конденсатора дорівнює 2000 пФ

Ответы на вопрос

Отвечает Беркут Настя.

В колебательном контуре происходит превращение энергии электрического поля конденсатора в энергию магнитного поля катушки

Wэ=Wм

C*U²/2=L*I²/2

Найдем индуктивность

L=C*U²/I²  (1)

Для длины волны справедлива формула

λ=c*T    (2), где с=3*10⁸ м/с

по формуле Томсона определим период колебаний

T=2*π*√(L*C)    (3)

подставим (1) в (3)

Т=2*π*√( C* C*U²/I²) =  2*π*C*U/I   (4)

подставим (4) в (2)

тогда

λ=c*2*π*C*U/I=3*10⁸*2*3.14*2*10⁻⁹*20*10⁻³/8=9.42*10⁻³ м=9,42мм

перевод в СИ

20мВ=20*10⁻³В

2000пФ=2нФ=2*10⁻⁹Ф