В алюмінієвій каструлі масою 500 г підігрівають 3,5 л води від 20°С до кипіння за температури

100°С. Яка кількість теплоти для цього потрібна?

Ответы на вопрос

Отвечает Тыщенко Кристина.

Ответ:

1,2 МДж

Объяснение:

Дано:

mк = 500г =0,5 кг

ск = 920 Дж/кг * °C

cв = 4200 Дж/кг * °C

p = 1000 кг/м^3 ( густина води )

V = 3,5л

t0= 20°С

t= 100°С

Знайти:

Q -?

Розв'язок:

mв =p*V = 1000кг/м^3 * 3,5л = 3,5 кг

Q= Qв +Qк

Qв= cв* mв(t - t0)

Qк= ск* mк(t- t0)

Q = cв* mв(t - t0) + ск* mк(t- t0)

Q = 4200 Дж/кг * °C * 3,5 кг ( 100°C - 20°C) + 920 Дж/кг * °C * 0,5 кг(100°C -20°C)

Q = 1176000 Дж + 36800 Дж = 1212800 Дж = 1,2 МДж

Відповідь:

Потрібно 1,2 МДж теплоти