Вертикаль болат пешке жабысып тұрған массасы 50г магнит бірқалыпты вертикаль жоғары орын ауыстыру

үшін оған қандай күш түсіру керек? Магниттін бірқалыпты вертикаль төмен қозғалуы үшін 1,5Н күш жұмсалады. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Федів Антон.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m = 50 г = 0,050 кг

F₁ = 1,5 Н

____________

F₂ - ?

Направим ось OY вертикально вверх

Тогда при движении вниз:

- F₁ - m·g + Fтр = 0    (1)

При движении вверх:

F₂ - m·g  - Fтр = 0     (2)

Сложим уравнения (1) и (2)

F₂ - F₁ - 2·m·g = 0

F₂ = F₁ + 2·m·g

F₂ = 1,5 + 2·0,050·10 = 2,5H