Тягар масою m=15 кг витягають за мотузку з постійною швидкістю вгору по похилій площині, яка

становить кут =20 з горизонтом. Мотузка становить кут =45 з похилою площиною. Коефіцієнт тертя тягаря по площині дорівнює =0,3. Знайти силу F натягнення мотузки.

Ответы на вопрос

Отвечает Державина Таня.

В проекциях на ось вдоль наклонной

равновесие сил при равномерном движении

F*cos45°= mg*sin20 + μmg*cos20,

F=mg(sin20°+μ*cos20)/cos45 =

15*10*(0.342 +0.3*0.940)/√2*2 = 132.4 H