1. Між двома зарядженими пластинами зависла негативно заряджена крапелька олії масою 3,2 мг.

Визначте напрямок і значення сили, яка діє на крапельку з боку електричного роля пластин, а також знак заряду кожної пластини. 2. Визначте силу натягу нитки, якщо електричне поле діє на кульку із силою 56 мН, об'єм кульки — 4 см³, середня густина — 0,6 г/см³.

Ответы на вопрос

Отвечает Филатова Соня.

1) Условие равновесия капельки (см. рисунок):

\displaystyle \vec{F_k}+m\vec{g}=0

Или:

\displaystyle F_k=mg

Таким образом, Кулоновская сила равна силе тяжести, действующей на капельку:

\displaystyle F_k=3.2*10^{-6}*10=3.2*10^{-5} Н или 32 мкН

Очевидно, чтобы капелька была в равновесии, верхняя пластина должна быть заряжена положительно, а нижняя - отрицательно.

2) Дано:

F=56 мН;

V=4 см³;

ρ=0,6 г/см³;

___________

Найти: Т

СИ: F=56*10⁻³ Н; V=4*10⁻⁶ м³; ρ=600 кг/м³

Решение:

Масса капельки:

\displaystyle m=\rho V=600*4*10^{-6}=2.4*10^{-3} кг

Сила тяжести, действующая на капельку:

\displaystyle F_T=mg=2.4*10^{-3}*10=24*10^{-3} Н или 24 мН

Ясно, что Кулоновская сила должна быть направлена вниз (иначе нить не будет натянута), сила натяжения нити:

\displaystyle T=F+F_T=56+24=80 мН

Ответ: 80 мН.