ПОМОГИТЕЕЕЕЕЕ Дві однакові металеві кульки мають заряди 2,1•10-7 Кл та 3,9•10-7 Кл, взаємодіють з

певною силою і знаходяться на відстані 10 см. Як зміниться сила взаємодії між зарядами, якщо кульки короткочасно з’єднати?

Ответы на вопрос

Отвечает Демышева Дарья.

Відповідь:

0,081 Н

Пояснення:

Дано:

q1=2,1*10^-7 Кл

q2=3,9*10^-7Кл

r=10см=0,1м

k=9*10^9 Н*м^2/Кл^2

Знайти:

F-?

Рішення:

Якщо дві кульки з'єднати, то за правилом зарядів їхні заряди будуть однакові. Позначимо їхній заряд після взаємодії через q.

q=(q1+q2)/2=3*10^-7 Кл

F=(k*q^2)/r^2=(9*10^9*9*10^-14)/0,01=0,081Н