Дифракційна решітка, має = 50 штрихів на 1мм . Під яким кутом видно максимум другого порядку

монохроматичного випромінювання з довжиною хвилі 400 нм? 50 баллов даю!!

Ответы на вопрос

Отвечает Онищук Александр.

Ответ:

2.29°

Объяснение:

d=l/N=10^-3/50=2*10^-5 (м) - період решітки

d*sin(φ)=k*λ

(k=2, бо максимум другого порядку)

sin(φ)=(k*λ)/d=(2*400*10^-9)/(2*10^-5)=0.04

φ=arcsin(0.04)=2.29°