Промінь світла напрямлений з повітря на поверхню рідини під кутом 45˚. Кут заломлення дорівнює 30˚.

Яким буде кут заломлення, якщо промінь падає під кутом 60˚?

Ответы на вопрос

Отвечает Анисимов Дмитрий.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

α₁ = 45°

β₁ = 30⁰

α₂ = 60°

__________

β₂  - ?

Дважды запишем закон преломления света:

sin α₁ / sin β₁ = n

sin α₂  / sin β₂ = n

Приравняем:

sin α₁ / sin β₁ = sin α₂  / sin β₂

Отсюда:

sin β₂ = sin β₁·sin α₂ / sin α₁

sin β₂ = sin 30°·sin 60° / sin 45°

sin β₂ =(1/2)·(√3/2) / (√2/2) = √3 / (2·√2) ≈ 0,6124

β₂ ≈ 38°