У рідному манометрі містить ртуть праве коліно манометра відкрите в атмосферу який тиск у балоні

якщо атмосферний тиск дорівнює 100кПа

Ответы на вопрос

Отвечает Дорохова Анастасия.

Ответ:

94.7кпа

Объяснение:

Розв'язання:

pа = 100 кПа = 105 Па

hр = 40 мм = 0,04 м

ρр = 13 600 кг/м3

Рідина у манометрі нерухома, тому можна зробити висновок, що тиск атмосфери врівноважується тиском ртуті та тиском у посудині.

pа = pp + p, де pp = ρрghр.

p = pа – ρрghр.

[p] = Па –  кг · Н · м  = Па –  Н  = Па;

м3 · кг    м2

p — ?

p = 100 000 – 13 600 · 9,8 · 0,04 ≈ 94 700 (Па) = 94,7 кПа.

Відповідь: тиск у посудині 94,7 кПа.