В посудину помістили лід масою 10 кг за температури -20 ºС . Знайдіть масу води в посудині, після

того, як їй надали кількість теплоти 2МДж?( λ л = 332400 Дж/кг; с= 2,1кДж/кг ºС).

Ответы на вопрос

Отвечает Флорес Анна.

Ответ:4,78 кг.

Объяснение:

Дано:

m=10кг

T(1)=-20

Q(0)=2МДж

m(1)-?

Розв'язання

Напишемо теплові процеси які будуть відбуватися: Q(1) - нагрівання всього льоду від -20 до 0

Q(1)=c(1)m(2)(T(0)-T(1))=420кДж

Q(1)>Q(0) - весь лід нагріється до температури плавлення. Визначимо, яка кількість теплоти залишиться на нагрівання води:

ΔQ=Q(0)-Q(1)=1580кДж

Q(2) - плавлення частини льоду:

Q(2)=ΔQ

Q(2)=m(1)

m(1)=Q(2)/1=4,78 кг

Весь лід не зміг перетворитися на воду, а лише 4,78кг отже це і є кінцева маса води.

Відповідь: 4,78 кг