БУДЬ ЛАСКА БИСТРІШЕ 55 балів. Робітник піднімав вантаж масою 30 кг на висоту 5 м, використовуючи у

першому випадку нерухомий блок, а у другому - рухомий. визначте для кожного з випадків: 1) силу, яку прикладав робітник, піднімаючи вантаж; 2) відстань, на яку переміщується вільний кінець мотузки перекинутої через блок; 3) роботу, виконану робітником.

Ответы на вопрос

Отвечает Гурьев Игорь.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m = 30 кг

h = 5 м

_________

F - ?

L - ?

A - ?

1)

Неподвижный блок.

F = m·g = 30·10 = 300 Н

L = h = 5 м

A = F·h = 300·5 = 1 500 Дж

2)

Подвижный блок.

F = m·g / 2= 30·10 / 2 = 150 Н

L = 2·h = 10 м

A = F·L = 150·10 = 1 500 Дж