який опір повинен мати шунт щоб за допомогою амперметра з опором r=0.006Ом розрахованим на

максимальну силу струму Ім= 10А вимірювати силу струму 160 А​

Ответы на вопрос

Отвечает Франц Вероника.

Ответ:

R ш  =  0,0004 Ом

Объяснение:

Тут все по закону Ома

Опір Амперметра R = 0.006 Ом

Максимальна сила струму через нього може бути i = 10 А

Тобто при максимальному струмі ньому буде напруга U = i * R

U = 10 А * 0,006 Ом

U = 0,06 В

Ми можемо в любому випадку прикладати до амперметра напругу НЕ БІЛЬШЕ чим U = 0,06 В

Якщо нам потрібно пропустити струм 160 А , то напруга на амперметрі не повинна збільшитись.  Тобто в скільки збільшиться струм в стільки ж разів повинен і зменшитись опір.

R= \frac{U}{i}

R= \frac{0.06}{160}  = 0.000375 Ом

Це загальний опір повинен таким бути. Але ж у нас сам амперметр має опір R = 0.006 Ом який ПАРАЛЕЛЬНО приєднаний до шунта.

При паралельному з'єднанні опорів така формула: \frac{1}{R} = \frac{1}{R}a + \frac{1}{R}ш ..., де

\frac{1}{R} - це загальний опір амперметра + шунта

\frac{1}{R}a - це опір амперметра,

\frac{1}{R}ш - це опір шунта  (невідомий)

Виходить формула:

\frac{1}{R}ш = \frac{1}{R}   -   \frac{1}{R}a

Підставляємо:

\frac{1}{R}ш = \frac{1}{0.000375}   -   \frac{1}{0,006}   = \frac{0.006}{0.00000225}   -   \frac{0.000375}{0,00000225}  =  \frac{0.006 - 0.000375}{0,00000225} =  \frac{0.005625}{0,00000225}

\frac{1}{R}ш = \frac{0.005625}{0,00000225}

Перевертаємо рівняння:

Rш = \frac{0,00000225}{0.005625} =  0,0004 Ом