Коли до джерела струму підключили резистор з опором 7,5 Ом, сила струму в колі склала 2 А, а при

підключенні резистора з опором 15,5 Ом - 1 А . Знайдіть ЕРС і внутрішній опір джерела струму

Ответы на вопрос

Отвечает Богданюк Павло.

Ответ:

Объяснение:

R1=7,5 Ом

I1= 2 А

R2= 15,5 Ом

I2= 1 А

E=?

r=?

по закону Ома для полной цепи

E=I1*(R1+r)

E=I2*(R2+r)

I1*(R1+r) = I2*(R2+r)

2*(7.5+r) = 1* (15.5+r)

отсюда внутреннее сопротивление источника

r = 15.5 - 15

r= 0.5 Ом

ЭДС

E=I2*(R2+r) = 1*(15.5+0.5) = 16 Вольт