2. Основні логічні операції. Найпростіші логічні схеми. 3. Два навантаження з однаковими опорами

R приєднують до мережі з напругою U спочатку паралельно, потім послідовно. В якому випадку споживається більша потужність від мережі.

Ответы на вопрос

Отвечает Мартыненко Самира.

Ответ:

У випадку, коли два навантаження з'єднані паралельно

Объяснение:

Чому? Все просто!

Відомо, що при послідовному з'єднанні провідників, споживачів їх опір складається, тобто, якщо ми маємо ТЕН з опором 10Ом і підключимо йому послідовно ще такий же самий ТЕН з опором в 10Ом, то їх спільний опір вже = 20Ом.

А при паралельном з'єднуванні провідників, споживачів їх опір можна знайти за формулою;

1/R(спіл.) = 1/R₁ + 1/R₂+ ... + 1/Rn

Тобто, приведемо аналогію з тими 2 ТЕНами, у яких опір по 10Ом, з'єднаємо їх паралельно...

1/R(спіл.) = 1/10Ом + 1/10Ом = 5Ом

Тепер давайте подивимося на формулу Закону Ома:

P = U²/R;

По формулі видно, що потужність і опір мають обернену залежність, тобто, чим більший опір, тим меньша потужність і навпаки