Тролейбус масою 12,5 т рухається рівномірно по горизонтальній ділянці шляху довжиною 400 м. Вкажіть

роботу двигуна тролейбуса (в МДж) на цій ділянці шляху, якщо сила тертя складає 0,02 ваги тролейбуса.

Ответы на вопрос

Отвечает Рыжова Екатерина.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m= 12,5т = 12500кг

S=400м

Fтр - 0,02

A-?

За умовою  тролейбус рухається прямолінійно і рівномірно, то сили (тяги двигуна і тертя), що діють в горизонтальному напрямку рівні по модулю.

Fт = Fтр

Напрямок сили тяги збігається з напрямком руху тролейбуса ,тоді

A = Fт *s = Fтр * s

З іншого боку, сила тертя дорівнює 0,02 ваги тролейбуса, а вага

P = mg. => Fтр = 0,02mg => m-маса тролейбуса,

g-прискорення вільного падіння g = 9,8 м/с2.(приймемо 10м/с2)

Fтр = 0,02mg = 0,02*12500*10= 2500 Н

Знайдемо роботу двигуна:

A =Fтр* s = 2500 * 400 = 1000000 (Дж) = 1 МДж