Для вимірювання температури води масою 20 г в пробірку опустили термометр, який показав, що t1 =

6°C. Якою була справжня температура води t, якщо початкова температура термометра t0 = 20°C, його теплоємність c0 = 5 Дж/К. Питома теплоємність води = 4,2 кДж/кг•К. Втратами тепла знехтувати.

Ответы на вопрос

Отвечает Трусова Полина.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m₁ = 20 г = 0,020 кг

c₁ = 4 200 Дж/(кг·°С)

t₀ = 20°С

С₀ = 5 Дж/К

t₁ = 6°C

_________________

t₂ - ?

1)

Вода остывает:

Q₁ = с₁·m₁·(t₂ - t₁) = 4200·0,020·(t₂ - 6) = 84·(t₂ - 6)      Дж

2)

Термометр нагревается:

Q₂ = C₀·(t₀ - t₁) = 6·(20-6) = 84 Дж

3)

Приравниваем:

84·(t₂ - 6) = 84

t₂ - 6 = 1

t₂ = 7°C