Місяць рухається навколо Землі по коловій орбіті на відстані 60 R_З. Розрахуйте орбітальну

швидкість руху Місяця та період його обертання навколо Землі. R_З=6,4∙〖10〗^6 м; M_З=5,98∙〖10〗^24 кг​

Ответы на вопрос

Отвечает Крайнева Маша.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

R = 60·R₃

R₃ = 6,4·10⁶ м/с

_____________

V - ?

Из справочника:

Период обращение Луны вокруг Земли (из справочника):

T = 27,3 суток

Т = 27,3·24·3600 ≈ 2,26·10⁶ c

Тогда орбитальная скорость :

V = 2π·R / T = 2π·60·R₃ / T

V = 2·3,14·60·6,4·10⁶ / 2,26·10⁶ ≈ 1 070 м/с     или

V ≈ 1,1 км/с