Тыгыздыгы p болгон кубдун узундугу a, туурасы b, калындыгы c . Кубдун массасы кайсы формула менен

аныкталат ?​

Ответы на вопрос

Отвечает Егоров Антон.

V=a*b*c

Масса:

m=p*V

m=p*a*b*c

________