помогите пожалуйста! на вертикальну діелектричну спицю нанизують дві позитивно заряджені кульки.

Кульки можуть без тертя ковзати по спиці. заряди кульок q1=3 нКл і q2=2 нКл. верхня кулька встановлюється на висоті 2 см над нижньою. Знайдіть масу верхньої кульки

Ответы на вопрос

Отвечает Ognevoy Bogdan.

Ответ:

Маса верхньої кульки дорівнює 1,37 · 10⁻⁷ кг.

Объяснение:

ДАНО:

q₁ = 3 нКл = 3 · 10⁻⁹ Кл

q₂ = 2 нКл = 2 · 10⁻⁹ Кл

r = 2 см = 0,02 м

m₂ - ?

РЕШЕНИЕ:

Відповідно до закону Кулона сила взаємодії двох точкових зарядів:

\displaystyle F=k*\frac{|q_1|*|q_2|}{r^2},

де k = 9 · 10⁹ Н · м²/Кл²

Оскільки верхня кулька залишається на відстані 2 см від нижньою, то силу взаємодії кульок врівноважує сила тяжіння:

F _T = mg

Звідси  mg=\displaystyle k*\frac{|q_1|*|q_2|}{r^2}.

Виразимо масу верхньої кульки:

m=\displaystyle k*\frac{|q_1|*|q_2|}{r^2g}

m=\displaystyle 9*10^9*\frac{|3*10^{-9}|*|2*10^{-9}|}{0,02^2*9,8}=1,37*10^{-7} (кг)