ДАЮ 35 БАЛЛОВ На вертикальну діелектричну спицю нанизують дві позитивно заряджені кульки. Кульки

можуть без тертя ковзати по спиці. Заряди кульок q1 = 2 нКл іq2 = 4 нКл. Верхня кулька встановлюється на висоті 2 см над нижньою. Знайдіть масу верхньої кульки.

Ответы на вопрос

Отвечает Никулина Наташа.

Ответ:

18×10⁻⁶ кг

Объяснение:

k = 9×10⁹ Н×м²/Кл²

q₁ = 2×10⁻⁹ Кл

q₂ = 4×10⁻⁹ Кл

r² = 0.0004 м²

F = 9×10⁹×2×10⁹×4×10⁹/4×10⁻⁴ = 18×10⁻⁵ Н

F = mg

F = 18×10⁻⁵ Н

g = 10 Н/кг

m - ?

m = F/g

m = 18×10⁻⁵/10 = 18×10⁻⁶ кг