На вертикальну діалектричну спицю нанизують дві однаково заряджені кульки. Кульки можуть без тертя

ковзати по спиці. На якій висоті розташована верхня кулька над нижньою, якщо заряд кульки становить 10 нКл, а маса 36мг.

Ответы на вопрос

Отвечает Пономаренко Дарья.
Для верхнего шарика
ma=mg-k*Q^2/r^2=0
mg-k*Q^2/r^2=0
mg=k*Q^2/r^2
r=корень(k*Q^2/(mg)) = корень(8,98*10^(9)*(10*10^(-9))^2/(36*10^(-6)*10)) м =  0,049944 м ~ 50 мм





Отвечает Гайнуллин Никита.
Вниз действует сила тяжести, вверх сила Кулона:
mg=kq1q2/r^2
36*10^-6*9,8=9*10^9*10^-9*10^-9/r^2
r^2=2,55*10^-3
r=0,05
Ответ: 5 см.