Жүгі бар тіркемнің массасы 2,5т .Әр дөңгелектің жолмен жанасу ауданы 125см²-қа тең деп алып ,

тіркемнің жолға түсеретін қысымын анықта . Срочно помагите пжпжпж​

Ответы на вопрос

Отвечает Андреев Вадим.

Ответ:

Берілгені:

m = 2,5 t = 2 500 кг

S1 = 125 см² = 125 * 10⁻⁴ м²

n = 4

______________

р -?

Шешім:

Қысымды мына формула бойынша есептеуге болады:

p = F / S

Қысым күшін формула бойынша табамыз:

F = m * g = 2500 * 10 = 25000 N

Тіркемеде 4 доңғалақ болады деп есептейміз, демек тірек аймағы:

S = n * S1 = 4 * 125 * 10⁻⁴ = 500 * 10⁻⁴ m²

Қысым:

p = F / S = 25,000 / (500 * 10⁻⁴) = 500,000 Па = 500 кПа

Жауап: тіркеменің дөңгелектерінің қысымы 500 килопаскаль