Стріла вимущена вертикально вгору зі швидкістю 30 м/с.Який шлях вона пролетить за 5 с і яким буде

її переміщення

Ответы на вопрос

Отвечает Жук Аня.

Дано:

V_{0} = 30 м/с

t = 5 c

Знайти:

S - ?

ISI - ? (модуль S)

Розв'язання:

1) У верхній точці підйому V = 0

V = V_{0} - g · t_{1}

V_{0} - gt_{1} = 0

V_{0} = gt_{1}

t_{1} = \frac{V_{0} }{g} = \frac{30}{10} = 3 (с)

S_{1} = h = V_{0} · t_{1} - \frac{g t_{1}^{2}  }{2} = 30 · 3 - \frac{10*3^{2} }{2} = 45 (м)

2) t_{2} = t - t_{1} = 5 - 3 = 2 (c)

S_{2} = V_{0}_{2} · t_{2} + \frac{gt_{2}^{2}  }{2}, V_{02} = 0

S_{2} = \frac{gt_{2}^{2}  }{2} = \frac{10*2^{2} }{2} = 20 (м)

S = S_{1} + S_{2} = 45 + 20 = 65 (м)

ISI (модуль S) = h - S_{2} = 45 - 20 = 25 (м)

Відповідь: S = 65 м, ISI = 25 м

Прикріпляю фото для кожного випадка. Перше фото для першого, друге для другого. В розв'язанні я виділила цифри, щоб було їх видно.