ПОМОГИТЕ СРОЧНО ДАЮ КУЧУ БАЛЛОВ.Тіло масою 2 кг тягнуть по горизонтальній поверхні за допомогою

динамометра, жорсткість пружини якого 40 Н/м. При цьому пружина видовжилася на 20 см. Знайти прискорення руху тіла, якщо коефіцієнт тертя тіла об поверхню становить 0,3.​

Ответы на вопрос

Отвечает Лебедев Павел.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m = 2 кг

k = 40 Н/м

Δx = 20 см = 0,20 м

μ = 0,3

________________

a - ?

Сила упругости

Fупр = k·Δx

Сила трения:

Fтр = μ·m·g

По II закону Ньютона:

m·a = Fупр - F тр

m·a = k·Δx - μ·m·g

Ускорение:

a = k·Δx / m - μ·g

a = 40·0,20 / 2 - 0,3·10 = 4 - 3 = 1 м/с²