СРОЧНО за допомогою олівця та трьох монет по 5 копійок виміряйте масу лінійки


Ответы на вопрос

Отвечает Avalyan Mane.

Ответ:

Для цього нам потрібно знати масу копійки: m= 4.3 г

Потрібно знайти M.

Відмітимо маркером центр лінійки. І тепер покладемо на край лінійки дві монети і на інший край покладемо одну монету. Тепер цю лінійку поставимо так, що вона буде в рівновазі. Я це зробив на фото. Відмічаємо точку опори. Тепер відстань між маркерами ми позначимо x, а загальна довжина - L.

Далі перемалюємо це на схему

Друга умова статики:

Mg*x+mg*L/2=2mg*(L/2-x)

x, m, L, g нам відомі.

Mx=mL-2mx-mL/2

Mx=m(2L-4x-L)/2=m(L-4x)/2

M=m(L-4x)/2x

За цією формулою можна обчислити масу лінійки.

Дивись малюнки