Поможіть будьласка Під час свердління отвору в сталевій деталі двигун електродриля виконав роботу

90 кдж.на скільки градусів нагрілося сталеве свердло масою 100г, якщо на його нагрівання пішло 2,5% енергії , витраченої двигуном?​

Ответы на вопрос

Отвечает Мельникова Евгения.

E=Aдв = 90*10³Дж

Q= cm∆t

Q=(90*10³Дж/100)*2,5

Q= 900Дж*2,5=2250Дж

Беремо табличне значення питомої теплоемністі сталі, що становить

с = 500Дж/(кгС)

m=100/1000 кг = 0,1кг

∆t= Q/(c*m)

2250Дж/(500Дж/(кгС)*0,1кг)=45 C

При розв'язанні було використано такі позначення : Адв - робота двигуна , Е - енергія двигуна , Q - кількість теплоти

с - питома теплоємність

C - градус цельсія

∆t різниця температур

Відповідь: під час свердління отвору сталеве свердло нагрілося на 45 C