1. На спиртівку ставлять сталевий кухоль з водою за температури 13°C. Спирт якої маси треба

спалити, щоб довести воду до кипіння? Маса кухля становить 200г, води 250г, ККД спиртівки Становить 30%.

Ответы на вопрос

Отвечает Семкин Руслан.

Дано:                          СИ:                      Решение:

t1=13°C                                                     1) Qп=Q1+Q2

t2=100°C                                                     Q1=c1m1Δt

m1=250г                     0,25кг                     Q2=c2m2Δt

с1=4200Дж/(кг*°C)                                     Qп=4200*0.25*87+500*0.2*87

m2=200г                    0,2кг                        Qп=1000050Дж

с2=500Дж/(кг*°C)                                   2) n=Qп*100%/Qз -> Qз=Qп*100%/n

q=2.9*10^{7}Дж/кг                                          Qз=100,050*100/30=333.500Дж

n=30%                                                      3) Q=Qз+Qg

m3-?                                                              Q=333500+100050=433500Дж

                                                                 4) Q=Q3

                                                                     Q3=qm3 ->m3=Q3/q

                                                                     m3=433500/2.9*10^{7}=0.015кг

Ответ: 15г