В алюмінієвій каструлі масою 1,5 кг міститься 800 г води кімнатної температури (20 °C). Скільки

кип'ятку потрібно долити в каструлю, щоб одержати воду з температурою 45 °C?

Ответы на вопрос

Отвечает Зубковская Татьяна.

Ответ:

дано:

mк = 1,5 кг.

Ск = 920 Дж/кг *°C.

Св = 4200 Дж/кг *°C.

mв = 800 г = 0,8 кг.

t1 = 20 °C.

t2 = 100 °C.

t3 = 45 °C.

m - ?

--

решение

Qк = Q.

Qк = Св *m *(t2 - t3).

Q = Св *mв *(t3 - t1) + Ск *mк *(t3 - t1).

Св *m *(t2 - t3) = Св *mв *(t3 - t1) + Ск *mк *(t3 - t1).

m = (Св *mв *(t3 - t1) + Ск *mк *(t3 - t1))/Св *(t2 - t3).

m = (4200 Дж/кг *°C *0,8 кг *(45 °C - 20 °C) + 920 Дж/кг *°C *1,5 кг *(45 °C - 20 °C))/4200 Дж/кг *°C *(100 °C - 45 °C) = 0,51 кг.

ответ: 0,51 КГ