Через нерухомий блок перекинуто нитку, до кінців якої підвішені вантажі масами 240 г і 250 г.

Визначити силу натягу нитки та прискорення, з яким рухатимуться вантажі.

Ответы на вопрос

Отвечает Литанова Виктория.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m₁ = 250 г = 0,250 кг

m₂ = 240 г = 0,240 кг

_______________

a - ?

T - ?

1)

Ускорение:

a = g·(m₁ - m₂) / (m₁ + m₂)

a = 10·(0,250 - 0,240) / (0,250 + 0,240) ≈  0,2 м/с

2)

Силы натяжения нити:

T₁ = m₁·(g - a)  = 0,250·(9,8 - 0,2) = 2,4 Н  (тело движется вниз)

T₂ = m₂·(g - a)  = 0,240·(9,8 + 0,2) = 2,4 Н  (тело движется ввверх)

T₁ = T₂