Піднімаючись у гору лижник проходить шлях який дорівнює 5 кілометрів із середню швидкістю 5,4

км/год Спускаючись із гори зі швидкістю 10 м/с він проходить 2 км шляху.Визначте середню швидкість руху лижника на всьому шляху

Ответы на вопрос

Отвечает Амалян Артур.

Vcp=весь путь / все время.

Весь путь S=5+2=7 км=7000 м

Время подъема; сначала переведем км/ч в м/с.

5,4 км/1 ч=5,4*1000 м/3600 с=5,4/3,6 м/с=1,5 м/с.

Запомни

V (км/ч)=V/3,6 (м/с)

t1=S1/V1=5 000 /1.5=3333,(3) c

Время спуска

t2=2 000 / 10=200 c

Vcp=S/(t1+t2)=7000/(3333+200)=1,98 м/с=1,98 * 3,6 км/ч=7,1 км/ч.

Ответ: примерно 2 м/с или 7 км/ч.

----------------------------------------

Можно решать и не в СИ.

t1=5/5,4=0,926 ч

t2=2/(10*3,6)=0,0555 ч

Vcp=7/(0,926 + 0,0(5))=7,14 км/ч.  Не легче((