100 БАЛЛОВ. Автобус, маса якого з повним навантаженням становить 20 т, рушає з місця з прискоренням

1 м/с2. Визначте силу тяги, якщо коефіцієнт опору руху дорівнює 0,02. Відповідь надайте у Ньютонах. g=10 м/с2.

Ответы на вопрос

Отвечает Данилова Евгения.

Сила тяги не только должна преодолеть трение, но и обеспечить ускорение.

Сила трения Fтр=μmg; μ - коэфф. трения.

Fтяги - Fтр=ma

Fтяги=Fтр+ma=μmg+ma=m(μg+a)=

20 000 (0,02*10 + 1)=20 000 * 1,2=2000*12=24 000 Н=24 кН.  Это ответ.