Яку роботу треба виконати, щоб по похилій площині з кутом 300 витягнути на висоту 3 м вантаж масою

0,4 т, якщо коефіцієнт тертя дорівнює 0,3? Прискорення вільного падіння g=10 м/с2. Відповідь подайте в кілоДжоулях.

Ответы на вопрос

Отвечает Мережко Мария.

Предполагаю что угол не 300° а 30°

Дано:

α = 30°  

m = 0.4т = 400кг  

g = 10 м/с²

μ = 0,3  

h = 3м

Знайти:

А - ?  

Розв'язання:

А = F· s

s = h/sinα = 3/0.5 = 6(м)

F = mg · sinα + mg · cosα · μ = mg(sinα + μ·cosα) =

= 400 ·10 · (0.5 + 0.866 · 0.3) ≈ 3039 (H)

A = 3039 · 6 = 18 234 (Дж) ≈ 18 кДж

Ответ: 18 кДж