Брусок масою 2 кг за допомогою пружини жорсткістю 50 н/м рівномірно тягнуть вздовж стола.

Подовження пружини дорівнює 10 см. Чому дорівнює коефіцієнт тертя між бруском і поверхнею стола?

Ответы на вопрос

Отвечает Залесская Анастасия.

Ответ:

F_{tr} - сила трения

F_{yn} - сила упругости

Ox : F_{yn} = F_{tr}\\F_{tr} = k \Delta x\\Oy: N = mg\\F_{tr} = \eta N => \eta = \frac{F_{tr}}{N} = \frac{k \Delta x}{mg} = (50 Н/м * 0.1 м)/(2кг * 10 Н/кг) = 0.25